Teknik Servis


Tüm yat ve teknelerde sezon başlamadan önce yapılması gereken servis işlemleri ve periyodik bakım vardır. Bunlar Teknenin ve tekne ekipmanlarının ömrünü uzatır ve uzun vadede ekonomik olarak size dönüş sağlatır. Yat ve teknelerde genelllikle Motor, klima, makine, jeneratör, su pompası vb elektronik ve mekanik aksamlar bulunur. Bunun yanında Hulss Marine olarak marangoz, döşemeci, boyacı gibi hizmetleri sizlere profesyonel olarak sağlamaktayız.

Teknik Servis

Tüm yat ve teknelerde sezon başlamadan önce yapılması gereken servis işlemleri ve periyodik bakım vardır. Bunlar Teknenin ve tekne ekipmanlarının ömrünü uzatır ve uzun vadede ekonomik olarak size dönüş sağlatır. Yat ve teknelerde genelllikle Motor, klima, makine, jeneratör, su pompası vb elektronik ve mekanik aksamlar bulunur. Bunun yanında Hulss Marine olarak marangoz, döşemeci, boyacı gibi hizmetleri sizlere profesyonel olarak sağlamaktayız. Uygulamalarımız tüm tekne ve yatlarda 2 yılda bir kara sörvey kontrolüne hazırlamak için karaya çekilerek hazırlanır. Tutya ve boya değişimleri Tekne Su altı tamiri, kesimni ve bakımları bu süre içerisinde yapılmalıdır.

Bu işlemlerin ardından Tekrar denize ve deniz sörvey kontol kısmına geçilmektedir ve denize elverişlilik belgesi alınmaktadır. Tüm bu süre içerisinde Tekne bakım ve onarım tam olarak eksiksiz tamamlanması tek esastır.

Tekne ve Yat Periyodik Bakım larını yaptırmazsanız eğer sezon içerisinde sorunlarla karşılaşma riskiniz çok yüksek olacağı gibi karşılaşmak istemediğiniz bir çok durum ve bakım ve tamir maliyetlerinizi arttıran bir süreçle karşı karşıya gelirsiniz.

(Marangozluk) ve Ahşap işçiliği


Tüm teknelerde ahşap işçiliği az ya da çok mutlaka vardır. Geleneksel Guletlerde yatın tamamınıda kapsar. Bu hizmetimizde gerek sıfırdan yat imalatı gereksede mevcut hazırda olan yatlarınızın çürük yerlerin tamiri değişim ve güverte tik bakımı onarım ve tamirat hizmetleri sağlarız.


Elektrik Devreleri Onarım ve Bakımı


Yat e teknelerde elektrik ve elektronik devreler zamanla deniz içerisinde ve deniz ortamından dolayı yıpranır oksitlenir ve ya aşınır. Tüm bu sıkıntıların önlenmesi önlenmemesi durumunda çıkacak arızaların bakım ve tespitinin yapılması uzman teknik ekibimiz ile sağlanır. Ayrıca klima devreleri bakım ve onarımı da yine kendi ekibimiz ile ekonomik şekilde yapılmaktadır. İhtiyacınız olduğu her an Hulss Marine yanınızdadır.


Makine ve Makine Parçaları Bakım ve Onarım


Motorlu teknelerin tümünde ana makine yardımcı elemanlar ve tekninin özelliklerine bağlı olarak ısıtma soğutma aydınlatma devreleri pompa soğuıtma elemanları ve de jeneratörler bulunmaktadır. Tüm bu tekne kaine ve parçalarının periyodik olarak Bakım ve onarımı yapılmalı ve teknenizin dolaylı olarak da sizin yaza hazır hale gelmeniz sağlanmalıdır. Tüm bu hizmet ve organizasyon için sizlere Hulss Marine olarak kaliteli ve profesyonel hizmet vermek istiyoruz.


Döşeme


Yat döşemesi kullanımından ötürü güneşe ve denize maruz kaldığından kullanılacak ürünlerin dayanıklılığı ve kalitesi çok önemlidir. Yat döşemesi ürünlerin kaliteli olması gibi yapılacak işçiliğinde bir o kadar kaliteli olmasını gerektirecek bir hizmet olduğunu kesinlikle söylemeliyiz. Hulss Marine Yat döşeme ve Tekne Döşeme hizmetlerini ihtiyacınız olduğunda profesyonel ekibimizle sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız.


Temiz Pis Su Tesisatı


Yatların tümünde kullanılan bütün tesisatlar alanında profesyonel ustalarla ve A kalite malzeme ve ekipmanlarla doğru teknik kullanılarak yapılmalıdır. Aksi takdirde işlem sonrasında fazladan maliyet arıza işçilik ile ilgili problem yaşayabilirsiniz. Bu nedenle Hulss Marine nin uzman ekibine güvenebilirsiniz. Sizler için en iyi malzeme ve en tecrübeleri ustalara bünyemizde çalıştırmaktayız.


Zehirli Boya


Zehirli boya diğer adı ile antifouling boya tekne zehjirlisi adı ile bilinen denizlerde yaşayan midye, yosun vediğer organizmalar gibi kekamız ismi ile anılan canlıların teknenin suyun altında kalan kısımlarına yapışmaları ve tutunmalarını engellemek için uygulanan bir tekne boya işlemidir. Teknenizin alt kısmına yapışan kekamozlar, oluşturdukları sürtünme kuvveti ile teknenin sürat ve manevra kuvvetini oldukça olumsuz yönde etkiler Zehirli (Antifouling) boyalar bu canlıların teknenin su altında kalan kısımlarına yapışmasını ve üremelerini engellemek için uygulanmaktadır. Yapışmış olanların ise dökülmelerini sağlamaktadır. Profesyonel boya ekibimiz ile zehirli boya uygulamanızı profesyonel olarak sağlamaktayız.


Tekne Pasta/Cila Uygulama


Pasta/cila uygulaması teknenizin yüzeyini korumak için yapılır. Cilası yapılan tekneler ise yepyeni bir görüntüye kavuşurlar. Böylelikle tekne sahipleri teknelerini ilk günkü gibi kullanabilirler ve bir sonraki cila uygulamasına kadar teknelerini zevkle kullanabilirler. Bahar aylarının gelmesi ile deniz tutkunu olan tekne sahipleri teknelerini bakım ve onarım için karaya çekerler. Pasta/cila uygulama teknenizin göz hitap etmesi açısından en önemli işlemlerin başında gelir. Cila işlemlerinde en önemli olan hususlardan biri de uygulama yapılacak zeminin kir, pas, yosun ve çeşitli deniz suyu lekelerinden arındırılması ve profesyonelce zemine yedirilerek yapılması ile sağlanılır.